Ankara Sözel Dershaneleri

Hacettepeliler Eğitim Kurumları

Ankara’da Sözel Dershaneleri

İçinde bulunduğumuz sistemin bize gösterdiği üzere düzenli ve planlı çalışılmadığı taktirde başarıya ulaşmak oldukça zor. Hatta pek çok üniversite adayı için imkansız. Disiplinli ve düzenli çalışma hayatımızın temelini oluşturur sadece üniversite sınavında değil karşılaştığımız her durumda, sınavda düzenli ve planlı çalışanlar diğerlerinden hep bir adım öndedir. Bu nedenle halihazırda verilen okul eğitimine ek olarak üniversite adaylarının çalışma tarzlarını ve seviyelerini tespit ederek onlara uygun çalışma programları düzenleyen ve eksiklerini belirleyerek telafi eğitimi veren dershanelere ihtiyaç vardır.

Ankara sözel dershaneleri , alan sınavı olan AYT sınavına yönelik kapsamlı, hızlandırılmış ve akılda kalıcı şekilde verdiği eğitimle sınavda fark yaratmanıza olanak sağlayacaktır. Genel sınav yani TYT sınavında mevcut olan matematik ve fen bilimleri derslerine yönelik çalışmaları da es geçmeyerek TYT sınavı kapsamında yer alan matematik ve fen bilimleri konularına hakim öğretim elemanları da dershanelerimiz de hizmet vermektedir.

Hedefe Yönelik Çalışma Programı

Ankara sözel dershaneleri hedeflenen eğitim sisteminde öğrencilere aynı konuları tekrar tekrar anlatmak yerine ,nasıl ders çalışmaları gerektiğini öğretmeyi amaçlamaktadır. Çünkü sınavı asıl kazandıran doğru şekilde çalışmak ve sabırlı olmaktır. Tam olarak anlaşılmayan , hakim olunmayan konular hakkında çözülen 100 sorunun öğrenciye kazandırdığı çok azdır bilakis sınav döneminde en çok ihtiyaç duyduğu şeyi ,  yani zamanını boşa harcamış olacaktır.

Diğer yandan  doğru program hazırlanarak planlı şekilde ve tam konsantrasyon sağlanarak çalışılan konular tam olarak anlaşılacaktır . Konuya tam olarak hakimiyet kazandığında çözmüş olacağı sadece 10 soru bile öğrencinin üniversite sınavında çıkacak olan soruları doğru şekilde cevaplandırmasında büyük rol oynayacaktır.

Artık dershane ortamına internet üzerinden de sahip olabildiğimiz bir dönemdeyiz lakin bu online dershaneler her ne kadar konu eksiklerini tamamlamak için iyi gibi görünse de yüz yüze eğitimin yerini tutmayacaktır. Neticede anlamadığın kısmı sorma lüksüne ya da bahsi geçen online dershanelerin sponsor olduğu kaynaklar dışındaki kitaplardan soru sorma lüksüne sahip olmayacaksınız.

Belirli kaynaklarla sınırlandırılmış bir çalışmanın öğrenciye bir faydasının olmamasının yanı sıra sürekli aynı kaynaklardan çalışmak devamlı aynı sorularla karşılaşmanıza sebep olacaktır. Bu oldukça büyük bir zaman kaybıdır zira yeni ya da farklı soru tipleri görmedikçe sınavda karşınıza çıkacak sürpriz sorulara karşı hazırlıksız durumda olacaksınız.

Ankara sözel dershaneleri olarak eğitim veren kurumumuz bu alanda hazırlanan öğrencilerimize alanında uzman eğitmenlerle birebir konu öğrenme ve soru çözme imkanı tanımaktadır tamamen sınav odaklı eğitimlerin sürdürüldüğü kurumumuzla ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için iletişim kanallarından bizlere ulaşabilirsiniz

Görüşme Başlat
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba.
Nasıl yardımcı olabiliriz?