GENEL İNGİLİZCE KURSLARIMIZ

Her seviyeye uygun olarak hazırlanmış genel İngilizce öğrenme amaçlı kurs programlarımızı içerir.

Bu program; okuma, yazma, dinlediğini anlama ve konuşma becerilerini içerir.

Kursumuzda sadece grammer dediğimiz kağıt üstündeki bilgiyi barındıran ancak konuşamadığınız ve anlamadığınız bir İngilizce yerine dinlediğinizi anlayabildiğiniz ve konuşabildiğiniz, duygu ve düşüncelerinizi yazabildiğiniz bir İngilizce eğitimi verilir.

VIP sınıflarda, VIP eğitim kadromuzla gerektiğinde ücretsiz ders tekrarlarıyla, ücretsiz “moc exam“ ,“speaking club” , “listening club” , “writing club” desteği ve 100 saatlik eğitimlerimizle İngilizce artık korkunuz olmayacak .

BEGİNNER (TEMEL) SEVİYESİ : A1

Basit cümleler, adres bilgisi ile kişisel bilgileri İngilizce okuyabilir, yazabilir, dinleyebilir ve anlayabilir.

ELEMENTARY (BAŞLANGIÇ) SEVİYESİ :A2

Beginner seviyesinin bir üst seviyesidir ve basit İngilizce kalıpları bilir, okur, dinler, anlar ve kullanır.

PRE-INTERMEDIATE (ÖN ORTA) SEVİYESİ: B1

Bu seviyede çok hızlı olmayan ve sakin konuşmaları anlar ve zorlanmadan yanıt verebilir. Daha fazla kelime bilgisine ve İngilizce kalıbı kullanma yeteneğine sahiptir.

INTERMEDIATE (ORTA) SEVİYESİ: B2

Bu seviyede artık daha rahat konuşabilir, yazabilir, okuyabilir ve dinlediğini anlayabilir. Kelime hazinesi gelişmiştir.

UPPER-INTERMEDIATE (ORTA ÜSTÜ) SEVİYESİ :C1

Çok iyi derecede İngilizce bilgisine sahip olup akıcı ve düzgün bir şekilde konuşabilir, anlayabilir, yazabilir ve okuyabilir.

ADVANCED (ÜST) SEVİYESİ:C2

Ana dil seviyesindeki İngilizce bilgisidir.

İLKÖĞRETİM İNGİLİZCESİ KURSU

Çocukların yaş ve İngilizce seviyelerine göre programlama yapılır. Anlamayı arttırıcı yöntemler kullanılarak öğrencinin yabancı dille bağlantı kurabilmesi sağlanır. İngilizce’yi sevmeleri sağlanır.

LİSE İNGİLİZCESİ KURSU

Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına birebir uyumlu, hem okul derslerine yardımcı olmak hem de İngilizce’yi kolay ve anlaşılır şekilde öğrenebilmek adına öğrenci odaklı program uygulanır.

ÜNİVERSİTE İNGİLİZCESİ KURSU

Kurumumuz gerek iş gerek eğitim hayatında başarıyı yakalamak isteyenler için gerekli olan eğitimi verir.

YAZ OKULU VE YAZ KAMPI

Okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini geliştirmek isteyenler fakat sadece yazın vakti olanlar için hazırlamış olduğumuz eğitim programıdır.

Detaylı bilgi için www.hacettepelilerdil.com.tr web sitemizi ziyaret ediniz.

AKADEMİK SINAV KURSLARIMIZ

TOEFL ; Başta Amerika ve Kanada olmak üzere tüm dünyada geniş bir kapsamla kullanılan akademik bir testtir. Merkezi New Jersey’de bulunan ETS (Educational Testing Service) tarafından hazırlanan sınav, ana dili İngilizce olmayan adayların İngilizce yeterlilik seviyelerini ölçmek ve belgelemek için hazırlanmıştır. TOEFL; üniversiteye kabul ,üniversitelerin İngilizce hazırlık bölümlerinin atlanması ve iş dünyasında 2 yıl geçerliliği olan ve 4 saat 30 dakika süren bir sınavdır. TOEFL konuşma, yazma, dinleme ve okuma becerilerini ölçer ve sınav tamamen bilgisayar üzerinden yapılır. Sınav 120 puan üzerinden değerlendirilir.

IELTS ; İngilizcenin kullanıldığı ülkelerde çalışmak veya eğitim almak isteyen kişilerin İngilizce dil yeterliliklerini ölçmek amacıyla Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, Birleşik Krallık ve ABD’de hazırlanan ülkemizde 5 ilde yapılan uluslararası bir sınavdır. Akademik ve genel yetenek olmak üzere iki çeşit IELTS sınavı vardır. Genel IELTS İngilizce konuşulan ülkelerde çalışmak için başvurulan bir sınavken akademik IELTS akademik hayata yöneliktir. Sınav süresi toplamda 2 saat 45 dakikadır ve dört temel beceri olan konuşma (11-14 dakika), yazma (60 dakika), dinleme (30 dakika) ve okuma (60 dakika) yeteneklerini ölçer ve puanlama 9 puan üzerindendir.

TOEIC ; Günlük iş İngilizcesini test eden , tüm ülkeler tarafından kabul gören ve işletmeler, bankalar, kurumsal şirketler ve danışmanlık firmaları için özel olarak uygulanan 2 saat süren ve 2 yıl geçerliliği olan bir sınavdır. Sınavda 200 sorudan oluşan dinleme ve okuma bölümleri bulunur.

YDS ; Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) talimatıyla Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilen, merkezi bir dil sınavıdır. Lisans, yüksek lisans, doçentlik sınavları başta olmak üzere KPSS A grubu, yurt dışı üniversitelerinde okuyup Türkiye’de denklik almak, memuriyette dil tazminatı için YDS / e-YDS sonuçları kullanılmaktadır. YDS sadece İngilizce değil Almanca, Arapça, Fransızca ve Rusça dillerinde de yapılır. Sınavda ağırlık okuduğunu anlama ve yorumlama olsa da dil bilgisi soruları da mevcuttur. Sınav 80 sorudan oluşur ve üç saat sürer.

YÖKDİL ; Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL) adayların kendi alanlarındaki (fen ve mühendislik, sosyal ve beşeri bilimler, sağlık) dil becerilerini belirlemeye yönelik düzenlenen bir yabancı dil sınavıdır. Bu sınava yükseköğretim kurumlarında lisansüstü eğitim ve doçentlik sınavları ile üniversitelerde akademik yükselme için kullanılır. 80 sorudan oluşur ve üç saat sürer.

PROFICIENCY ; Üniversitelerin hazırlık sınavlarını geçmek için yapılan ‘ İngilizce Yeterlik’ sınavıdır. Bu sınav okuma, dinleme, dilbilgisi ve yazma olmak üzere dört beceriden oluşur. Bu sınav, üniversitelerin kendi ihtiyaçları doğrultusunda kendi bünyelerinde hazırladıkları bir yabancı dil sınavıdır ve her üniversite kendi programına göre sınavlarını yapar. Sınavda geçme puanı, üniversitelere göre değişiklik göstermektedir.

YKS-DİL/YDT ; (Yükseköğretim Kurumları Sınavı Yabancı Dil) ağırlıklı olarak dil puanı ile öğrenci alan yükseköğretim programlarına girmek isteyen öğrencilerin seçilmesi ve yerleştirilmesi amacı ile ÖSYM tarafından düzenlenmekte olan bir sınavdır. Sınav 80 sorudan oluşur ve 120 dakika sürer. Almanca, Fransızca ve İngilizce olmak üzere üç dilde yapılır. Sınavda, dil bilgisi, kelime bilgisi, okuduğunu anlama ve yorumlama, cümle tamamlama gibi beceriler ölçülür.

DİĞER DİL KURSLARIMIZ

– Almanca
– Rusça
– Arapça
– İspanyolca
– Fransızca
– Farsça
– Korece
– Yabancı uyruklular için kurslarımız
– Tömer

Yabancı uyruklu olup Türkçe öğrenmek isteyen kursiyerlerimize Türkçe öğretmek için hazırlanan, okuma, yazma, anlama ve konuşma becerilerini öğreten ve geliştiren eğitim programımızı içerir.

YÖS ; Türkiye’deki üniversitelerde öğrenim görmek isteyen yabancı uyruklu öğrenciler ile Amerikan üniversitelerinde lisans eğitimi almak isteyen öğrencilerin girdiği ve sonuçlarını bu üniversitelere başvururken kullandıkları sınavdır.

SAT ; Türkiye’deki üniversitelerde öğrenim görmek isteyen yabancı uyruklu öğrenciler ile Amerikan üniversitelerinde lisans eğitimi almak isteyen öğrencilerin girdiği ve sonuçlarını bu üniversitelere başvururken kullandıkları sınavdır.

GMAT ; Sınavı çoğunlukla yurtdışında işletme üzerine yüksek lisans (MBA) yapmak isteyen adaylar ve bu eğitimi veren kurumlar tarafından tercih edilir. Bu bölümde iddialı okulların çoğu GMAT sınavını şart koşmaktadır.

Detaylı bilgi için www.hacettepelilerdil.com.tr web sitemizi ziyaret ediniz.