almanca

Genel Almanca

GENEL ALMANCA EĞİTİMİ

Almanca, dünyada 100 milyondan fazla insanın anadilidir. Başta Almanya, Avusturya, İsviçre ve Lüksemburg olmak üzere, Liechtenstein, Belçika’nın bazı yerleşim yerleri, Doğu Fransa ve Kuzey İtalya gibi listeleyebileceğimiz ülkelerde yaygın olarak Almanca dili kullanılır. Sizde Almancanızı geliştirerek farklı ülke ve kültürlerden insanlarla rahatlıkla iletişim kurabilir hatta kariyerinize Almanca öğrenerek katkı sağlayabilirsiniz.

Türkiye’den Almanya’ya gitmek isteyen Sağlık çalışanları, Mühendisler, Din görevlileri, Yüksek öğrenim yapmak isteyenler, Yüksek Lisans eğitimini yurtdışında tamamlamak isteyenler.

Almanya’da özellikle sağlık sektörü, mühendis ve teknik eleman ihtiyacı sürekli olarak artmaktadır. Bu sebeple ilgili alanlarda sürekli olarak yapılan alımlar artmaktadır.

Türkiye’den Almanya’ya gidebilmek için;

Aile Birleşimiyle gitmek isteyen adaylar için A1 seviyesi

Sağlık sektöründe çalışanlar için Hemşireler B1, Doktorlar B2 veya C1, Hasta Bakıcıları A2 veya B1 seviyesi

Mühendisler için B1-B2-C1 seviyesi

Yüksek Lisans için B1-B2 seviyesi

Din görevlileri için İmam, Müezzin, KKÖ A2-B1, Din Hizmetleri Ataşesi B1 seviyesi

Almanca kur sınavlarını resmi olarak yapan 3 kurum GOETHE – TELC – ÖSD’dir.

Bu kurumların sınav merkezleri İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’dadır. Avrupa Dil Standartlarının belirlediği 6 seviye;

A1-A2 Başlangıç

B1-B2 Orta

C1-C2 İleri (Akademik)

Her bir seviyede okuma, yazma, dinleme ve konuşma olmak üzere 4 temel beceriye sahip olmanızı amaçlanır. Stratejik bir eğitim planlaması sonunda, dili doğal akışında öğrenebilir ve en etkili şekilde kullanabilirsiniz.

Almanca Kursumuz Hakkında Genel Bilgilendirmeler

Almanca eğitiminizi ister online (çevrim içi), ister yüz yüze alabilir, ödemeler için kredi kartına 12 taksit imkanından faydalanabilirsiniz.

Almanca Dil eğitimi (6) kurdan oluşur.

A1-Temel

A2-Orta Altı

B1-Orta

B2-Orta Üstü

C1-İleri

C2-Yeterlik

  • Kurumumuz tarafından verilen bütünleşik (ardışık ve ilişkili 2 kur birlikte) program 150 ders saatidir. Bütünleşik programlarda A1-A2 ile, B1-B2 ile ve C1-C2 ile birleştirilerek hem zamandan hem de verimlilikten yana avantaj sağlanır.
  • Bir ders saati ortalama 40 dakikadır.
  • Almanca Kursu Eğitim Kitabı (Menschen) ile diğer eğitim materyalleri dijital ya da basılı şekilde ücretsiz
  • Genel yabancı dil kurslarına yabancı (Native) eğitmenler, sınav gruplarına ise Türk eğitmenler girmektedir. Kur bitiminde Kur Atlama Sınavı yapılarak sınavda (50) ve üzeri puan alanlara Başarı Sertifikası verilir.
  • İşlenen dersler sonunda, derslerin pekişmesi ve öğrenmenin gerçekleşmesi için ödev verilir ve kontrol edilir. Dersler sonrasında tekrar veya sorular için eğitmen ile sınıftaki öğrencilerin bulunduğu Whatsapp/Telegram grubu kurulur.

Derslere Katılma Zorunluluğu var mı?

Yabancı dil öğretiminde devamlılık, bol tekrar ve kitabın ses kayıtlarını defalarca dinlemek önemlidir. Dil okulu olarak katılımı çok önemsiyoruz. Bu nedenle derse katılımı ve de dersten sonra ders kaydını tekrar izlemenizi önemle tavsiye ediyoruz.

Almanca Kursu Sonrası Seviyelere Göre Kur Kazanımları Nelerdir?

Almanca A1 – Temel Seviye:

Somut gereksinimlerin karşılanmasını amaçlayan, bilinen ve olağan ifadeleri ve çok basit cümleleri anlayabilir ve kullanabilir. Kendini ve başkalarını tanıtabilir ve diğer insanlara sorular sorabilir (Örneğin; nerede oturduklarını, ne tür insanlar tanıdıklarını ya da ne gibi şeylere sahip olduklarını) ve bu tarzdaki sorulara cevap verebilir. İletişimde bulunduğu kişi yavaş, anlaşılır konuştuğunda ve yardım etmeye hazır olduğunda kolaylıkla iletişim kurabilir.

Almanca A2 – Orta Altı Seviye:

Konunun anlamıyla doğrudan doğruya bağlantılı cümleleri ve sık kullanılan ifade biçimlerini anlayabilir (Kişi ve aile ile ilgili bilgi, alışveriş, iş, yakın çevre gibi). Basit ve rutin durumlarda iletişim kurabilir. Yani bilinen ve sık karşılaşılan konularda, basit ve dolaysız anlatım ve bilgileri kullanabilir. Temel gereksinimlerine bağlı olarak kendini, öğrenim durumunu, içinde bulunduğu çevreyi ve nesneleri basit araçlarla tarif edebilir.

Almanca B1 – Orta Seviye:

Temel bilgileri, yalın ölçünlü dil kullanıldığında ve aile, okul, boş zamanlar gibi bilinen konular söz konusu olduğunda anlayabilir. Yapılan seyahatlerde dil alanında karşılaşılan durumlarla başa çıkabilir. Bilinen konular ve kişisel ilgi alanları hakkında kendisini, yalın ve bütünlüğü sağlayacak şekilde ifade edebilir. Deneyimleri ve olaylarla ilgili bilgi verebilir, hayallerini, ümitlerini ve hedeflerini tarif edebilir, plan ve görüşlerle ilgili kısa gerekçeler gösterebilir ya da açıklamalar getirebilir.

Almanca B2 – Orta Üstü Seviye:

Somut ve soyut konulara yönelik karmaşık metinlerin temel içeriğini anlayabilir; kendi uzmanlık alanında yapılan tartışmaları da anlayabilir. Anadilini konuşanlar ile her iki taraf için de fazla çaba gerektirmeden doğal ve akıcı bir şekilde anlaşabilir Geniş kapsamlı bir konuya ilişkin görüşlerini açık ve ayrıntılı bir şekilde ifade edebilir, güncel bir soruyla ilgili görüş bildirebilir ve çeşitli olasılıkların olumlu ve olumsuz yönlerini gösterebilir.

Almanca C1 – İleri Seviye:

Çeşitli zor, uzun metinleri anlayabilir ve açık olmayan anlamları da kavrayabilir. Kendini, sık sık kelime aramak zorunda kalmadan, doğal ve akıcı bir şekilde ifade edebilir. Dili, toplumsal, meslekî ya da öğrenim hayatında etkili ve yerinde kullanabilir. Kendini, karmaşık konularda açık, uygun ve ayrıntılı bir şekilde ifade edebilir ve bu sırada çeşitli araçları, metnin bütünlüğüne uygun bir şekilde kullanabilir.

Almanca C2 – Yeterlik Seviye:

Okuduğu ya da duyduğu her şeyi zorlanmadan anlayabilir. Yazılı ve sözlü kaynaklara dayanan bilgileri özetleyebilir ve bu sırada nedenleri ve açıklamaları anlamlı bir şekilde tekrar ifade edebilir. Kendini doğal, akıcı ve tam olarak ifade edebilir ve karmaşık konularda ince anlam farklılıklarına dikkat çekebilir.

 

 

Uzaktan Eğitim Kurslarımız